Kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • Zakres: 56,00 zł - 1 280,00 zł

Więzadła krzyżowe

Aktywne filtry

W naszej ofercie znajdą Państwo system szycia więzadeł krzyżowych - mając te narzędzia, lekarz weterynarii może wykonać trwałe i stabilne zamocowanie przy niewielkim wysiłku i bez dodatkowej pomocy. Zerwanie więzadła to najbardziej powszechna przyczyna kulawizny u psów. Ryzyko pojawienia się tej dolegliwości zwiększa się z wiekiem, ale uraz ten zdarza się również u młodszych zwierząt, a jego przyczyna jest nieznana. Lekarze weterynarii wskazują w tym przypadku na dużą rolę wzajemnej konformacji kończyn, zaburzenia ogólnoustrojowe oraz genetykę.

Czytaj więcej

Kulawizna objawia się najczęściej w wyniku wtórnego uszkodzenia łąkotek stawu kolanowego oraz zwyrodnienia, które są następstwem zerwania więzadła krzyżowego. Psy cierpiące na jednostronne schorzenie prawie w połowie przypadków ulegają pogorszeniu sprawności również w drugiej kończynie. Zdarza się, że choroba ta wynika z urazu, ale jedynie w rzadkich przypadkach i dotyczy wtedy zazwyczaj jednego kolana.

Wiązadła krzyżowe - leczenie

Budowa więzadeł krzyżowych doczaszkowych jest bardzo złożona, jednak konsekwencje ich zerwania, ze względu na bardzo powszechne występowanie, zostały dobrze zbadane. Uraz wpływa bezpośrednio na biomechanikę, kinematykę stawu i ruch kończyny, uniemożliwiając zwierzęciu swobodne poruszanie się. Choroba sprawia, że dochodzi do przeniesienia rotacji i przywiedzenia kości piszczelowej, co wpływa na obciążenie kończyny. Skomplikowana budowa więzadeł krzyżowych oraz ich bardzo ważna funkcja utrudniają skuteczne leczenie. Lekarz weterynarii może zaproponować terapię zachowawczą lub korektę operacyjną. To pierwsze przynosi szczególnie pozytywne efekty u małych psów, u większych stosuje się jedną z trzech zabiegowych technik stabilizacji stawu kolanowego. Dobór odpowiednich narzędzi chirurgicznych należy do lekarza.

Zestawy do więzadeł krzyżowych

W zestawach do więzadeł krzyżowych znaleźć można nylonowe szwy oraz zacisk - systemy szycia podzielone są ze względu na wagę pacjenta. Dostać można także specjalistyczne rurki zaciskowe, które są mniejsze i bezpieczniejsze niż normalne węzły. W ofercie znajdą Państwo także sprzęt chirurgiczny przeznaczony do szycia więzadeł krzyżowych, między innymi kleszcze zaciskowe, retraktory kolanowe oraz igły do więzadeł krzyżowych. Akcesoria umożliwiają zamocowanie zacisków, odciągnięcie kości udowej od piszczeli czy umiejscowienie szwu nylonowego w celu stabilizacji stawu kolanowego. 

W naszym sklepie dostępnych jest wiele akcesoriów do więzadeł krzyżowych, a dokładniej ich rekonstrukcji. Ceny asortymentu różnią się ze względu na specyfikację. Oferowane przez nas produkty sprawdziły się już w wielu jednostkach weterynaryjnych, co potwierdzają liczne opinie lekarzy weterynarii. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.