Pęsety


Każdy gabinet weterynaryjny powinien być odpowiednio wyposażony w odpowiednie akcesoria do wykonywania różnego rodzaju zabiegów chirurgicznych. Jednymi z narzędzi, które mają szerokie zastosowanie w placówkach medycznych, są pęsety chirurgiczne stosowane przy zabiegach kosmetycznych, dezynfekujących czy operacjach i zabiegach podtrzymujących życie czworonogów. Pincety laboratoryjne to element wyposażenia obowiązkowy w każdej klinice weterynaryjnej!

Rodzaje pęset chirurgicznych

Jednymi z najpotrzebniejszych akcesoriów podczas przeprowadzania zabiegów specjalistycznych, są pincety laboratoryjne. Najtrwalsze i najbezpieczniejsze są te, które zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Wyróżnia się dwa podstawowe typy tych narzędzi:

  • pęsety anatomiczne
  • pęsety chirurgiczne

Czytaj więcej

Pęsety anatomiczne to najpopularniejszy rodzaj przyborów w tej kategorii. Stosuje się je do precyzyjnego trzymania wrażliwych tkanek i struktur z zachowaniem odpowiedniego odstępu od nerwów czy naczyń krwionośnych. Pincety laboratoryjne są także pomocne przy przytrzymywaniu nici chirurgicznych podczas zamykania ran. Poza tym, że pęsety anatomiczne służą jako narzędzie podczas operacji i zabiegów, są także szeroko stosowane przy nakładaniu opatrunków, kompresów i gazików.

Pęsety chirurgiczne, dzięki zakończeniu w postaci ząbków, zapewniają precyzyjną chwytność i domknięcie instrumentu w całości podczas pracy. Liczba oraz rodzaj ząbków są uzależnione od rodzaju narzędzia oraz tego, do czego będzie wykorzystywane. Ząbkowanie pęset chirurgicznych typu 1:2 lub 2:3 pozwala na optymalny chwyt, co jest szczególnie istotne przy zszywaniu tkanek. Podczas zakładaniu szwów, niezwykle ważna jest stuprocentowa precyzja. Pinceta chirurgiczna umożliwia stabilne utrzymanie nici chirurgicznej w jednej pozycji.

Pęsety chirurgiczne dostępne w naszym sklepie

W naszym sklepie mogą Państwo kupić kilka rodzajów pęset różnej wielkości. Wszystkie zostały wykonane z wysokostopowej stali chirurgicznej. Dzięki temu są w pełni bezpieczne w użyciu. Ich końcówka jest rowkowana lub wykończona ząbkami, do wyboru są także pincety cienkie i długie. Można je dopasować do rodzaju konkretnego zabiegu. Wszystkie akcesoria posiadają stosowne certyfikaty. Oferujemy produkty wielokrotnego użytku, które można sterylizować. Każda pęseta chirurgiczna lub anatomiczna dostępna w naszym sklepie może być przemywana nawet bardzo silnymi środkami do dezynfekcji.

W naszym sklepie mogą Państwo zakupić niezbędny sprzęt do dowolnej placówki z branży weterynaryjnej. Produkty znajdujące się w naszej ofercie są wysokiej jakości. Wyróżnia je trwałość oraz solidność wykonania. Poza pincetami oferujemy także szeroki wachlarz innych przyborów weterynaryjnych w atrakcyjnej cenie, które są niezbędne do wykonywania zarówno drobnych zabiegów, jak i bardziej skomplikowanych operacji czworonogów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą - jesteśmy przekonani, że znajdą w niej Państwo odpowiednią pęsetę laboratoryjną.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie sklepu.