Kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • Zakres: 24,00 zł - 112,00 zł

Kołnierze i opatrunki ochronne

Aktywne filtry

Funkcja kołnierza ochronnego weterynaryjnego polega na uniemożliwieniu zwierzętom instynktownego rozlizania i wygryzania bolących lub swędzących miejsc. Rozpowszechniony  kołnierz dla psa często pełni rolę dodatkowego zabezpieczenia opatrunku, który czworonóg stara się zerwać, odczuwając dyskomfort. Kołnierz weterynaryjny blokuje mu dostęp do doskwierającego miejsca, tym samym ułatwiając i przyspieszając gojenie, gdyż zwierzę nie jest w stanie zainfekować rany bakteriami. Ponadto bez kołnierza ochronnego jego szorstki język mógłby spowodować jeszcze rozleglejsze uszkodzenie ciała. 

Kołnierz stosuje się nie tylko przy skaleczeniach i ranach np. pooperacyjnych, ale także w przypadku zmian skórnych i chorób dermatologicznych, przy zaburzeniach behawioralnych wiążących się z samookaleczeniami, w chorobach uszu i oczu połączonych z objawami dokuczliwego świądu. 

Sklep Głowacki-Vet oferuje popularne rodzaje kołnierza ochronnego o regulowanym obwodzie szyi, dzięki czemu można je dopasować do potrzeb poszczególnego pacjenta.

Kołnierz - skuteczne zabezpieczenie ran i zmian skórnych 

W tej kategorii naszego sklepu internetowego znajduje się często stosowany, plastikowy kołnierz dla psa, dostępny w korzystnej cenie. Proponujemy również jego miękki odpowiednik materiałowy, a ponadto nowoczesny kołnierz ochronny pneumatyczny o rewolucyjnej konstrukcji.   

Oferowane przez Głowacki-Vet kołnierze zaprojektowano z myślą o zdrowiu, komforcie oraz bezpieczeństwie noszących je zwierząt. Wyróżniają się lekkością, a praktyczne rzepy powodują, że można je szybko zakładać i zdejmować. Warto podkreślić, iż nasze kołnierze pneumatyczne dla psa nie ograniczają pola wzrokowego pacjenta. 

Dostępne w naszym sklepie warianty kołnierza weterynaryjnego są łatwe zarówno w czyszczeniu, jak i przechowywaniu. Wytworzone zostały w różnych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością zamówi się model idealnie dopasowany do wielkości danego czworonoga.  

Skorzystanie z oferty Głowacki-Vet to gwarancja zakupu wysokiej jakości kołnierza dla psa w przystępnej cenie.