Absorbent CO2


Absorbent CO2

Podczas wykonywania operacji konieczne jest zastosowanie znieczulenia ogólnego, dzięki któremu pacjent nie jest świadomy i nie reaguje na bodźce zewnętrzne w czasie trwania zabiegu. Obecnie najczęściej wykorzystuje się narkozę wziewną (znieczulenie ogólne dotchawiczne) podawaną za pomocą rurki intubacyjnej oraz specjalnego aparatu, który dostarcza do płuc zwierzęcia tlen oraz gazy anestetyczne. Aby proces ten był bezpieczny dla pacjenta, należy zadbać o to, aby wykorzystywać najwyższej jakości, sprawdzone aparaty do znieczulenia oraz zaopatrzyć się w odpowiedni absorbent CO2.

Do czego służy wapno sodowane?

Absorbent jest bardzo istotnym elementem oddechowego układu okrężnego w aparacie do anestezji i sprawia, że z gazów anestetycznych, które kilkukrotnie trafiają do płuc pacjenta, usuwany jest na bieżąco dwutlenek węgla. Rolę absorbentu CO2 pełni wapno sodowane (połączenie wodorotlenku wapnia Ca(OH)2 z wodorotlenkiem sodu NaOH), które wykazuje doskonałe właściwości pochłaniające dwutlenek węgla. Jego zastosowanie pozwala na uniknięcie hiperkapnii (zbyt wysokiego poziomu CO2 w organizmie, który może skutkować trudnościami w oddychaniu oraz negatywnie wpływać na pracę serca), obniża też ryzyko wystąpienia kwasicy oddechowej.

Czytaj więcej

Absorbenty CO2 w ofercie sklepu

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wysokiej jakości absorbenty CO2, których zastosowanie zapewni bezpieczeństwo pacjentom poddawanym narkozie. Proponowane wapno sodowane zmienia kolor w zależności od stopnia zużycia lub wysuszenia (z białego na fioletowy), dzięki czemu ich stosowanie jest dużo łatwiejsze. Nie tworzą również dużego oporu dla przepływu gazów w aparacie, a specyficzna, granulowana formuła zapobiega powstawaniu kurzu, który mógłby powodować zanieczyszczenie urządzenia. Produkt (odpowiednio przechowywany) jest bakteriostatyczny, przepuszcza ciepło oraz wilgoć. Absorbenty dostępne są w opakowaniach o różnych pojemnościach w formie kartridżów, worków lub kanistrów.

Proponowane przez nas produkty cieszą się doskonałymi opiniami wśród lekarzy weterynarii, również ze względu na niski koszt, jaki wyróżnia nasze wapno sodowane — cena jest wyjątkowo atrakcyjna oraz konkurencyjna. Od wielu lat działamy na rynku produktów związanych z medycyną weterynaryjną, zaopatrując zarówno niewielkie gabinety, jak i duże kliniki weterynaryjne. Oferujemy wyłącznie produkty sprawdzonych producentów. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących absorbentów CO2 zapraszamy do kontaktu.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie sklepu.