Terapia ultradźwiękowa


W tej kategorii znajdą Państwo aparaty do terapii ultradźwiękowej przeznaczone do gabinetów oraz klinik weterynaryjnych. Terapia ultradźwiękowa jest bardzo chętnie stosowana w fizjoterapii zwierząt – metoda ta wykorzystuje delikatne drgania mechaniczne, które pozwalają uzyskać efekt termiczny oraz wykonać mikromasaż – co ma silne właściwości regeneracyjne w przypadku wielu schorzeń, przede wszystkim związanych z bólem stawów i stanami zapalnymi. Terapia ultradźwiękowa pozwala na osiągnięcie szybkich efektów, a sam zabieg jest bardzo łatwy do wykonania i bezbolesny, dlatego lekarze weterynarii tak chętnie wykorzystują go w ramach praktyki weterynaryjnej.

Czytaj więcej

Aparat do terapii ultradźwiękowej – terapeutyczny mikromasaż

W ramach naszej oferty proponujemy Państwu aparaty do terapii ultradźwiękowej. Na stronie dostępnych jest kilka różnych modeli od renomowanych producentów, w tym kanałowe aparaty do sonoterapii. Urządzenie to bardzo często przydaje się w klinikach weterynaryjnych i stosowane jest przede wszystkim w przypadku wystąpienia u zwierząt stanów zapalnych, w celu przyspieszenia regeneracji tkanek, a także w leczeniu zespołów bólowych, w tym bólu stawów i mięśni. Zabieg wykorzystujący metodę ultradźwiękową jest bezproblemowy, a efekty osiągnąć można w krótkim czasie.

W weterynarii terapia ultradźwiękowa może być stosowana w różnym natężeniu, często łączy się ją także z innymi sposobami leczenia. Weterynarz sam ustala odpowiednie dawkowanie oraz metodę wykonania zabiegu. W aparatach do terapii ultradźwiękowej dostępnych w naszym sklepie internetowym wykorzystano najbardziej nowoczesne technologie o najwyższej skuteczności. Lekkie i przenośne urządzenia wyposażone są w kryształy ultradźwiękowe ułożone w głowicy w formie transmiterów ultradźwiękowych, które można kontrolować w czasie rzeczywistym za pomocą procesora aktywującego poszczególne kryształy zgodnie z wybranymi parametrami. Procesor umożliwia kontrolowanie prędkości obrotów, mocy wyjściowej i głębokości penetracji w danym obszarze zabiegowym, dzięki czemu terapia ultradźwiękowa jest skuteczna i bezpieczna.

Poza leczeniem wielu zespołów bólowych aparat do terapii ultradźwiękowej stosuje się także w leczeniu bólów fantomowych, chorobach zwyrodnieniowych stawów, nerwobólach, szczękościsku, w leczeniu blizn i zmniejszaniu napięcia mięśni. Używana powszechnie w weterynarii terapia ultradźwiękowa wzmaga przepuszczalność błon komórkowych, usprawnia proces oddychania komórkowego, pobudza przemianę materii komórek, zmienia strukturę i uwodnienie tkanek, a także ich odczyn i skład jonowy. 

Terapia ultradźwiękowa stosowana w klinikach weterynaryjnych

W naszej ofercie dostępne są różne modele aparatów do terapii ultradźwiękowej odpowiednich do wykorzystywania w klinikach i gabinetach weterynaryjnych. Opinie na temat naszego sprzętu pozostają bardzo pozytywne od ponad 20 lat, a nasze produkty można kupić w atrakcyjnych cenach. Chętnie doradzimy Państwu przy wyborze najlepszego urządzenia. 

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie sklepu.