Kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • Zakres: 18,00 zł - 150,00 zł

Pęsety

Aktywne filtry

Każdy gabinet weterynaryjny powinien być odpowiednio wyposażony w odpowiednie akcesoria do wykonywania różnego rodzaju zabiegów chirurgicznych. Jednymi z narzędzi, które mają szerokie zastosowanie w placówkach medycznych, są pęsety stosowane przy zabiegach kosmetycznych, dezynfekujących czy operacjach i zabiegach podtrzymujących życie czworonogów.

Rodzaje pęset

Jednymi z najpotrzebniejszych akcesoriów podczas przeprowadzania zabiegów specjalistycznych, są pincety. Najtrwalsze i najbezpieczniejsze są te, które zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Wyróżnia się dwa podstawowe typy tych narzędzi:

  • pęsety anatomiczne
  • pęsety chirurgiczne

Czytaj więcej

Pęsety anatomiczne to najpopularniejszy rodzaj przyborów w tej kategorii. Stosuje się je do precyzyjnego trzymania wrażliwych tkanek i struktur z zachowaniem odpowiedniego odstępu od nerwów czy naczyń krwionośnych. Są także pomocne przy przytrzymywaniu nici chirurgicznych podczas zamykania ran. Poza tym, że pęsety anatomiczne służą jako narzędzie podczas operacji i zabiegów, są także szeroko stosowane przy nakładaniu opatrunków, kompresów i gazików.

Pęsety chirurgiczne, dzięki zakończeniu w postaci ząbków, zapewniają precyzyjną chwytność i domknięcie instrumentu w całości podczas pracy. Liczba oraz rodzaj ząbków są uzależnione od rodzaju narzędzia oraz tego, do czego będzie wykorzystywane. Ząbkowanie pęset chirurgicznych typu 1:2 lub 2:3 pozwala na optymalny chwyt, co jest szczególnie istotne przy zszywaniu tkanek.

Pęsety dostępne w naszym sklepie

W naszym sklepie mogą Państwo kupić kilka rodzajów pęset różnej wielkości. Wszystkie zostały wykonane z wysokostopowej stali chirurgicznej. Dzięki temu są w pełni bezpieczne w użyciu. Ich końcówka jest rowkowana lub wykończona ząbkami, do wyboru są także pincety cienkie i długie. Można je dopasować do rodzaju konkretnego zabiegu. Wszystkie akcesoria posiadają stosowne certyfikaty. Oferujemy produkty wielokrotnego użytku, które można sterylizować.

W naszym sklepie mogą Państwo zakupić niezbędny sprzęt do dowolnej placówki z branży weterynaryjnej. Produkty znajdujące się w naszej ofercie są wysokiej jakości. Wyróżnia je trwałość oraz solidność wykonania. Poza pincetami oferujemy także szeroki wachlarz innych przyborów weterynaryjnych w atrakcyjnej cenie, które są niezbędne do wykonywania zarówno drobnych zabiegów, jak i bardziej skomplikowanych operacji czworonogów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.