Kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • Zakres: 128,00 zł - 1 153,00 zł

Absorbent CO2

Aktywne filtry

Absorbent CO2

Podczas wykonywania operacji konieczne jest zastosowanie znieczulenia ogólnego, dzięki któremu pacjent nie jest świadomy i nie reaguje na bodźce zewnętrzne w czasie trwania zabiegu. Obecnie najczęściej wykorzystuje się narkozę wziewną (znieczulenie ogólne dotchawiczne) podawaną za pomocą rurki intubacyjnej oraz specjalnego aparatu, który dostarcza do płuc zwierzęcia tlen oraz gazy anestetyczne. Aby proces ten był bezpieczny dla pacjenta, należy zadbać o to, aby wykorzystywać najwyższej jakości, sprawdzone aparaty do znieczulenia oraz zaopatrzyć się w odpowiedni absorbent CO2.

Do czego służy wapno sodowane?

Absorbent jest bardzo istotnym elementem oddechowego układu okrężnego w aparacie do anestezji i sprawia, że z gazów anestetycznych, które kilkukrotnie trafiają do płuc pacjenta, usuwany jest na bieżąco dwutlenek węgla. Rolę absorbentu CO2 pełni wapno sodowane (połączenie wodorotlenku wapnia Ca(OH)2 z wodorotlenkiem sodu NaOH), które wykazuje doskonałe właściwości pochłaniające dwutlenek węgla. Jego zastosowanie pozwala na uniknięcie hiperkapnii (zbyt wysokiego poziomu CO2 w organizmie, który może skutkować trudnościami w oddychaniu oraz negatywnie wpływać na pracę serca), obniża też ryzyko wystąpienia kwasicy oddechowej.

Absorbenty CO2 w ofercie sklepu

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wysokiej jakości absorbenty CO2, których zastosowanie zapewni bezpieczeństwo pacjentom poddawanym narkozie. Proponowane produkty zmieniają kolor w zależności od stopnia zużycia lub wysuszenia (z białego na fioletowy), dzięki czemu ich stosowanie jest dużo łatwiejsze. Nie tworzą również dużego oporu dla przepływu gazów w aparacie, a specyficzna, granulowana formuła zapobiega powstawaniu kurzu, który mógłby powodować zanieczyszczenie urządzenia. Produkt (odpowiednio przechowywany) jest bakteriostatyczny, przepuszcza ciepło oraz wilgoć. Absorbenty dostępne są w opakowaniach o różnych pojemnościach w formie kartridżów, worków lub kanistrów.

Proponowane przez nas produkty cieszą się doskonałymi opiniami wśród lekarzy weterynarii, również ze względu na bardzo atrakcyjne ceny. Od wielu lat działamy na rynku produktów związanych z medycyną weterynaryjną, zaopatrując zarówno niewielkie gabinety, jak i duże kliniki weterynaryjne. Oferujemy wyłącznie produkty sprawdzonych producentów. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących absorbentów CO2 zapraszamy do kontaktu.